Wspaniałe apartamenty z widokiem na góry

Położenie i atrakcje

tablica latojakinia niedzwiedziamaxresdefault

Nasze Apartamenty znajdują się w miejscowości uzdrowiskowej w południowo – wschodniej części Ziemi Kłodzkiej, na obszarze Śnieżnickiego 

jakinia 3Parku Krajobrazowego. Miejscowość charakteryzuje się doskonałym mikroklimatem. Dominujące tu lasy oraz położenie z dala od ruchliwych szlaków komunikacyjnych, stwarzają wspaniałe warunki aktywnego górskiego wypoczynku w Sudetach i obcowania z naturą.
Stronie Śląskie położone jest w odległości 30 km (ok.25 min. jazdy samochodem) od Kłodzka i 90 km od Wrocławia.
Około 5 km mamy do Ośrodka Sportów Zimowych z wyciągami  i wieżą widokową na szczycie „Czarna Góra”( 20 wyciągów w tym 3 kanapowe), który jest obiektem całorocznym.
W pobliżu znajdują się atrakcje turystyczne takie jak Muzeum Minerałów, najsłynniejsza w Polsce Jaskinia Niedźwiedzia( 8 km), Kletno Park Linowy (5 km), podziemna trasa udostępniona do zwiedzania w dawnej, nieczynnej już Kopalni Uranu, Kopalnia Złota w Złotym Stoku (20 km) z możliwością zwiedzania spływu podziemnymi trasami i poszukiwania złota.
Kryty basen (25m)- 100m od Hotelu. Zagospodarowany zalew z kąpieliskiem i wypożyczalnią sprzetu wodnego 2 kmjaskinia 4
Zespół uzdrowiskowy z basenem termalnym w Lądku Zdroju ( 5 km).
Na terenie obiektu znajduje się 24 h zamknięty monitorowany parking , także dla autokarów

 

Czarna Góra 1205 m n.p.m. wznosi się w postaci potężnego wypiętrzenia o stromo opadających zboczach. Stanowi najlepiej widoczny z Ziemi Kłodzkiej szczyt w Masywie Śnieżnika, uchodząc jednocześnie od dawna za jej najlepszy punkt widokowy. Roztacza się stąd pełna panorama Kotliny Kłodzkiej obejmująca wszystkie okalające ją pasma górskie. Czarna Górajest interesująca pod względem turystycznym i narciarskim, gdyż na jej zboczach powstaje duży nowoczesny ośrodek sportów zimowych, w pozostałych porach roku stanowiący doskonałą bazę wypadową w Góry Złote, nartyBialskie, Bystrzyckie, Krowiarki i Masyw Śnieżnika. Czarna Góra ma ambicję bycia wśród liderów oferujących narciarską zabawę i zimowy urlop. Niewiele jest w Polsce terenów posiadających tak dobre warunki rekreacyjne jak Czarna Góra. Krystalicznie czyste powietrze, źródlana woda górskich potoków, wspaniała nie skażona przyroda, ogromne połacie lasów stwarzają doskonały nowoczesny ośrodek sportów zimowych.

 

Trasy narciarskie sprawdzisz klikając tu

Więcej o Ośrodku Górskim Czarna Góra przeczytasz na stronie www.czarnagora.pl.

Kurort uzdrowiskowy Lądek Zdrój – to uzdrowisko natura szczególnie szczodrze obdarowała. Malowniczy krajobraz, łagodny klimat a przede wszystkim: 7 bijących źródeł termalnych wód leczniczych. Niezwykłe ich właściwości wykorzystywano od wieków.

Położenie naszego obiektu na poniższej mapie na której możesz wyznaczyć trasę dojazdu
Gmina Stronie Śląskie leży w całości na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego, na krańcu Kotliny Kłodzkiej, między Górami Złotymi i Bialskimi a Masywem Śnieżnika. 75% powierzchni gminy pokrywają lasy, bogate w unikalna florę i faunę. Są tu doskonale warunki do uprawiania aktywnego wypoczynku i kontaktów z naturą.

 

Mapa-wyciagow-Czarna-GoraSONY DSCmaxresdefaultsiłownia


noclegi Czarna Góra opinie , noclegi Czarna Góra ceny , tanie noclegi Czarna Góra , noclegi Stronie Śląskie ceny , tanie noclegi Stronie Śląskie ,